SİGARA BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ

SİGARA BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ

SİGARA BAĞIMLILIĞI

Youtube kanalımızda konu ile ilgili bilgilendirme videolarımızı izleyebilirsiniz

SİGARA BAĞIMLILIĞI

BAĞIMLILIKLARDAN KURTULUN

SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN GEREKEN TEK ŞEY SİGARADAN KURTULMA İSTEĞİNİZDİR! 

Sigarayı kolayca bırakmak için... 

Manyetik Alan Dengeleme Tedavileri kısaca maddelerin çevresine yaydığı frekansları kullanılarak vücudun o maddeye karşı enerjetik bir yolla uyarılması işlemidir.Bu terapi ise Almanya kökenli olup Manyetik Alan Dengeleme Tedavileri teknolojisinin bağımlılıklar üzerine odaklı özel şeklidir. Bu işlemi aşılamaya da benzetmek mümkün olabilir. Amaç bağımlılık yapan maddeye karşı vücutta bir "silkelenme" ve "temizlenme" hali yaratabilmektir. Manyetik Alan Dengeleme Tedavileri tekniği birbirinin ayna görüntüsü iki frekansın birbirini yok edeceği bilgisinden yola çıkar. İçilen sigaradan alınan frekans (elektromanyetik yayılım), elektronik olarak ters çevrilerek (ayna görüntüsü olarak) çok küçük elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Yapılan işlem vücuda düşük frekanslarda (radyo sinyalleri gibi) yayın yapmak gibidir. Bağımlılık yaratan maddeden alınan frekans paterninin ayna görüntüsünün vücuda verilmesi ve iki ters frekans paterninin birbirini ortadan kaldıracağı bilgisi...

Yani kısaca Manyetik Alan Dengeleme Tedavileri seansı bağımlılık yapan maddenin çevresine yaydığı frekansların vücuttan silinmesi işlemidir. Bunun için 1 saatlik tek seans uygulanır. Seans sonunda Bach Çiçek terapisi yöntemi ile de kişiye psikolojik destek uygulanır. Genellikle 1 seans yeterli olmaktadır. Ancak kliniğimizde yine de 1 hafta sonra hastalarımıza tekrar bir destek seansı uygulamaktayız. Destek seansı:kişinin psikolojik durumu, sigara ihtiyacı, nasıl hissettiğine göre ayarlanarak yapılmaktadır.   İşlem sırasında kişi sakinleşme-rahatlama dışında bir şey hissetmez. 

KİMLERE UYGULANMAZ:

Sigara bırakma tedavimizi Kalp pili taşıyanlar, Hamileler ve Epilepsi hastalarına uygulamıyoruz.

SEANSTAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

Seansa gelmeden önce bol su içmeye başlamanızı öneririz. Sadece seansınızın olduğu gün çay, kahve, alkol tüketmemenizi istiyoruz.

SEANS SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

Herzamanki su tüketiminizden 1- 1.5 litre daha fazla su tüketmeniz yeterli olacaktır.

Ancak sadece hamile hastalarımızda sigara bırakma için farklı tedavi alternatifimiz bulunmaktadır.

BAĞIMLILIK TEDAVİSİ HASTA YORUMLARI

 

SİGARA/BAĞIMLILIK YORUMLAR:

Y.A 23.02.2016 43 YAŞ SİGARA BIRAKMA
"Günde 2 paket sigara tüketimi ve nefes darlığı çekmekten sigarayı bırakmaya karar verdim.Tek seansta sigarayı bırakabilceğimi duydum çok inanmadım aslında yinede denemek istedim. Sonuç çok başarılı oldu 28 yıldır hergün 3 paket sigara kullanıyorum. Tek seansta kurtuldum. Tek seanstan sonra hiç ümidim yoktu kendimden, içerim diye düşünüyordum. Hiç içme isteği duymadım doktor Ebru hanımın vermiş olduğu spreyi sadece tadını merak ettiğim için denedim hiç istek duymadım sigaraya karşı. 28 yıllık sigara içen biri olarak tek seansta kurtuldum herkese tavsiye ederim. Doktor Ebru AKCAKANAT ‘a teşekkürlerimi sunarım."

Sigara bırakma sonrası... şifa olsun :)

İ. G. (18.12.2015)
Önce sigara bırakmak istedim ve kolayca bıraktım, Umduğumdan ve korkularımdan çok çok daha iyi geçti. Sonralarda keyifle ve özlemle geldiğim, ruhumun her şeyden önce şifa bulduğunu düşündüğüm bir yerdi benim içindi. Herkesin sonsuz motive ettiği ve güler yüzlü davrandığı bir yer burası. Bu motivasyonla gereğini yapmamak olmaz!
Ancak sonrasında tedavime Akupunkturla kilo için de devam ettim ve 2,5 Kilo da verdim
Şimdi yeni İpek, yeni günlerinde özlediği bir yer olarak anıyor burayı. KOCAMAN SEVGİLER HEPİNİZE. :) :)

G.C - 15/12/2015 - 22:13 ANKARA 45 yaş.

Kliniğinize sigara bırakmak için başvurdum. Açıkçası daha önceden de bir kaç kez denemiş, çok istememe rağmen bırakamamıştım. Şu an aradan zaman geçmesine rağmen sigara içme isteğim yok. Diğer denemelerimden daha farklı hissediyorum. İçmediğim halde istek ve sıkıntı hissi yok. Bu çok güzel. Şimdiden teşekkürler

22.01.2016 P.Ş ANKARA

Sigarayı bırakmak için  yöntem çok etkiliymiş. Deneyimimi herkesle paylaşmak istedim. Sistem şöyle işliyor: Son sigaranızı uygulamadan hemen önce içiyor, izmaritini doktora veriyorsunuz. İzmariti minik bir cam şişenin içine koyup, haznesine yerleştiriyorlar. Makineye bağlanan diğer şey de sizsiniz. Ellerinizde birer metal çubuk, başınızda bir alınlık ve çıplak ayaklarınızla temas ettiğiniz bir levha ile.

50 -55 dakika süren seansta, alet sizin izmaritinizden aldığı bilgileri okuyor ve artı'ların eksi'leri götürmesi mantığında çalışmak üzere, aldığı bilgilerin tersini -ayna görüntüsünü- bizim bedenimize veriyor. Bedenimiz böylece bir tür detoks, bir arınma geçiriyor.

Seans sona erdiğinde bedenimize bir bakıma yeni bir bilgi yüklenmiş oluyor: Bundan sonra sigara içilecek olursa, bu, artık tamamen yabancı bir madde olarak kodlanacaktır. Yani vücut, -beyinsel olarak değil ama- biyokimyasal olarak sigarayı siliyor. İşin "kafa" kısmı için de bir seçenek var. Söylemeyi unuttum; makinenin bir haznesi daha var. Küçük bir şişedeki serum fizyolojiğe izmaritten alınan enerji aktırılıyor seans sırasında. Sonradan canımız sigara isterse, ki bu artık psikolojik bir ihtiyaçtır, seansta oluşturulan o spreyden dil altına fıs-fıs yapıyorsunuz; istek sönümleniyor.

Benim için her şey yolundayken, 11. günde bir öfke anında şeytana uydum, bir sigara içtim. Halbuki seans oldukça etkili olmuştu, istek geldiğinde aşmak için hiç zorlanmıyordum. Yine içmeden pas geçebilirdim ama direnmek için azıcık bile olsa çaba göstermeyip yoldan geçen birinden bir sigara aldım. Her işte bir hayır vardır; içmesem çok iyi olacaktı ama içince, başvurduğum yöntemin ne kadar etkili olduğunu anlama imkânı bulmuş oldum.

Ben sigarayı nikotin değeri 0,1 mg. olan sigarayla bırakmıştım; yani vücudumdan atılan nikotin miktarı zaten düşüktü. Bunu böyle olmasını özellikle tasarlamış, bırakmadan önceki bir yıl boyunca en düşük nikotinli sigara ile hazırlanmıştım bırakmaya. O gün yolda yanımdan geçen talihli kişinin sigarası ise 10 mg. değerindeydi ! Ne olduğunu tahmin edebilirsiniz. Müthiş bir baş dönmesi. Hani hayatınızda ilk kez sigara içtiğiniz andaki gibi...diyeceğim... öyle de değil, tam 10 katı büyüklüğünde bir baş dönmesi. Tansiyonum derhal 14 e 10'a çıktı... ve bir daha da inmedi.

Şöyle oldu: Sigarayı bırakıp tekrar başlayanların çok iyi bileceği gibi, tek bir sigara, geride bıraktığınızı düşündüğünüz şeyi geri getirir. Hemen eskisi gibi içmeye başlamadım ama olan olmuştu bir kere. Bir hafta boyunca her gün bir-iki tane içmeye başladım. Tansiyonum her seferinde yükseldi. Kendimi oldukça rahatsız hissettim ve sigarayı söndürmemin üzerinden saatler geçse bile rahatsızlığım bitmedi. Anlayacağınız, tadım fena halde kaçtı ve şunu kavradım: İçtiğim her sigara, kelime anlamıyla, zehir oluyordu.

Bi ara niyeti iyice bozdum; "yansın ödediğim para n'apiyim, hazır değilmişim bırakmak için, biraz daha içeyim bari" demeye çalıştım. İptilaya yeniden kapılmayı göze aldım, hatta buna izin verdim ama vücudum hayır dedi. Tansiyon oynaması, baş dönmesi, mide yanması ve huzursuzluk hali ile beni hastalandırıp durdu. Utandım bedenime yaptığım şeyden. İkinci seansa böyle gittim. (İkinci ve üçüncü seanslar için ek ücret ödenmiyor. )

Bu, sigarayı kesin olarak bırakmak değil de nedir?

Her türlü madde bağımlılığı için tasarlanmış bu yöntem. Kabul edelim, iyi bir çağda yaşıyoruz. Ulaşabileceğimiz mesafelerde, müthiş icatlar var.

Sigarayı ya da alkolü bıraktığınız günden itibaren her gün bunlar için harcadığınız parayı bir kenara koysanız, 1 ilâ 3 ayda verdiğiniz parayı çıkarmış olacaksınız. Madde bağımlılığından vazgeçmezseniz,yönteme ödeyeceğiniz bedelin onlarca katını maddeye ödeyip durmaya devam edeceksiniz zaten, ömrünüz boyunca. Böyle bakınca gayet ödenebilir bir bedel gibi geliyor bana.

Sigarayı yardım alarak bırakmak, bırakmak sayılmaz saçmalığını bırakıp yöntem ile tanışmanızı öneririm. Önemli olan irade, ben kendi kendime de bırakırım, bunun için niye para harcayayım da demeyin... İradenizle bırakıp bir zaman sonra kendi iradenizle yeniden başlayabilirsiniz. Bir sigara yakmak mı...hayır, asla... neler olacağını düşünmek bile istemiyorum. Hissettiğim bu.

(Not: Benim başvurduğum klinik, Ankara'da, Uzm.Dr.Ebru Akçakanat yönetimindeki akupunktur merkezi. Akupunkturdan faydalanmayı kilo vermek için istemiştim ama diyete uymayınca orada "ben" başarılı olamadım fakat akupunktur kısa vadede stres yönetiminde çok etkili. Sigarayı bırakmayı zaten düşünüyordum ama beklemediğim bir anda buna karar vermemi sağlayan, akupunkturla gelen iyimserlik ve güçlülük hali oldu:) 

09.03.2016
Hülya C.
Eşim şuursuz bir şekilde sigara içiyordu. Çok zor bir vakaydı. Gece sigara içmeye kalkıyordu. 40 yıldır 2 paket civarı sigara içiyordu. 1 seansta bitti. Başardık Ebru hanıma şükranlar ...

ALKOL BAĞIMLILIĞINDAN kolayca kurtulabilirsiniz..
Sevgili hastamıza şifa olsun: "H. S ANKARA Yaş:60
İnanılmaz bir şekilde ilk günde tedavi oldum. Normalde birçok ilaç kullanarak alkol bağımlılığı ile mücadele ediyordum. İçtiğim ilaçlara rağmen alkol ihtiyacım hiç geçmiyordu. Tedaviyi bir yakınımın zoru ile kabul ettim, İnancım da yoktu. İlk seans bitince tekrar eve gidip içerim diye düşünmüştüm. Ama eve gidince canım istemedi. Verilen bitkisel sprey de harika. Onu sıkınca da rahatlattı, isteğim hiç olmadı. Harika."

VOLKAN A- 06.12.2017

15 yıldır hemen hemen her gün sabah erken saatler de başlayıp gün aşırı alkol alıyordum. Günde en az 2 veya 3 şişe 70lik votka rakı şarap viski vb. içkiler kullanıyordum. Süreç gayet güzeldi. Doktorum Ebru Hanım ile başlayan ve tabi ki eşim, ailemin desteğiyle devam eden zor günler de güzel ve güler yüzlü anlayışlı bir ekiple çalışarak tedavimi sürdürdük. Nasıl mücadele edebileceğim konusunda ve kendime olan öz güvenimi yeniden kazanmama yardımcı olundu, Ebru Hanım da  bilgisi ve almış olduğu eğitimle vücudumun sakinleşmesini enerjisini ve hayat akışımı düzenlemeyi sağladı. Bazı organik vitamin destekleriyle ve tabi ki kendi isteğimle hep beraber başardık.
SİGARAYI BIRAKMAK SİZE NELER KAZANDIRIR?

Beynin hücresel yapısında ve fonksiyonlarında değişiklere neden olan bu nedenle de bir beyin hastalığı olarak kabul edilen sigara bağımlılığı, kişiye ve çevresine verdiği zararlarla biliniyor. Peki sigarayı bırakmakla neler kazanabileceğini biliyor musunuz?

Sağlık Açısından Kazanımlar:

8 saat sonra; kandaki nikotin ve karbonmonoksit düzeyi yarıya İner, oksijen seviyesi normale döner.
24 saat sonra; karbonmonoksit vücuttan tamamen atılır, akciğerler sigaranın neden olduğu mukusu temizlemeye başlar.
48 saat sonra; vücuttaki nikotin tamamen temizlenir, koku ve tat duyularında artış kaydedilir.
72 saat sonra; nefes alma kolaylaşır, enerji seviyesi yükselir.
2-12 hafta sonra; kan dolaşımı daha sağlıklı olur, öksürük varsa azalır ve 3 ay içinde kaybolur, akciğer fonksiyonları % 30 artar.
1 yıl sonra; kalp krizi geçirme, beyin kanaması damar hastalığı riski %50 azalır.
5-10 yıl sonra; Kanser riski %50 azalır. Felç olma riski, kalp hastalığı riski hiç sigara içmemiş olanlarla aynı düzeye gelir.
Sosyal Açıdan Kazanımlar:

Çocuklar en çok anne ve babalarının sigara içmelerinden etkilenerek sigaraya başlamaktadırlar. Ebeveynler sigara içmeyerek onlara iyi ömek olabildiği gibi onları pasif içicilikten kurtarıp, başta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, sinüzit, bronşit, astım başta olmak üzere sigara ile ilişkili hastalıklara yakalanma riskini azaltmış olurlar.
Giysilere, evlere, arabalara, sinmiş sigara kokusu sigara bıraktıktan sonra kaybolacağı için kişinin kendisine olan saygı ve güveni artacaktır. Sevdiklerine, çevresindeki insanlara ve topluma örnek kişi olacaktır.
Ekonomik Açıdan Kazanımlar:

Sigaraya ayırdığınız para cebinizde kalacak,
Sağlık harcamaları en aza inecek.
Kaç yaşında olursanız olun ya da ne kadar uzun süre içmiş olursanız olun, sigarayı bırakmak bundan sonraki ömrünüzü %50 oranında artıracaktır. Yaşam kaliteniz artacak, daha az hastalanacak ve daha sağlıklı yaşayacaksınız.

NE ŞİDDETTE BİR SİGARA BAĞIMLISIYIM ?

" FAGERSTÖRM SİGARA BAĞIMLILIĞI DEĞERLENDİRME ÖLÇEĞİ "

NE ŞİDDETTE BİR SİGARA BAĞIMLISIYIM ?

 
 
 

" FAGERSTÖRM SİGARA BAĞIMLILIĞI DEĞERLENDİRME ÖLÇEĞİ "

 

1. Uyandıktan ne kadar sonra ilk sigaranızı içiyorsunuz?

Bir saat sonra

31-60 dakika içinde

5-30 dakika içinde

ilk 5 dakikada

2. Sigara içmenin yasak olduğu yerlerde, sigara içmemek zor geliyor mu? (Örneğin okul, hastane, sinema, otobüs, toplantı vb)

Hayır

Evet

3. Hangi sigarayı bırakmak sizin için daha zor, yani hangisi sizin daha değerli?

Diğerleri    

Sabah ilk sigaram  

4. Her gün ortalama kaç adet sigara içiyorsunuz?

10 veya daha az   

11 ile 20 arası  

21 ile 30 arası  

31 ve üstü

5. Uyandığınız ilk saatler içinde, gün içinde içtiğinizden daha çok sigara içiyor musunuz?

Hayır   

Evet 

6. Hasta olduğunuz ve yatakta yatmak zorunda olduğunuz günlerde dahi sigara içer misiniz?

Hayır    

Evet


Kaç Puan Aldınız? Ne Kadar Bağımlısınız?

Toplam Skor:

0-2: Çok az bağımlılık

3-4: Az bağımlılık

5: Orta düzeyde bağımlılık

6-7: Yüksek bağımlılık

8-10:Çok yüksek bağımlılık

BU TESTİN SONUCU NE ÇIKARSA ÇIKSIN: SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN GEREKEN TEK ŞEY SİGARADAN KURTULMA İSTEĞİNİZDİR!

Yasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR. SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi kliniğindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktorunuza danışarak kullanılması gerekmektedir.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."