ALKOL BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ

ALKOL BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ

 

Kliniğimizde bağımlılıklarınızdan kolayca kurtulmanız için Biyofeedback Tedavisi yapılmaktadır.
Yaptığımız tedaviler ile birçok zararlı alışkanlık ve bağımlılıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

ALKOL BAĞIMLILIĞI

 

Alkol sosyal kullanımı da olan bir madde olduğu için alkol kötüye kullanımı veya bağımlılığnın geliştiğini kabul etmek zaman alabilir. Alkol kullanan birçok kişi sosyal kullanım düzeyinde alkol kullanımına devam ederken, bazılarında alkol kötüye kullanımı ve alkol bağımlılığı gelişmektedir. Alkol bağımlılığı zaman içinde gelişen bir hastalıktır. Alkol bağımlılığı hem kişi için hem de ailesi ve yakınları için yıkıcı etkisi olan bir hastalıktır. Fiziksel ve ruhsal sorunların yanı sıra kişilerde iş gücü kaybı, maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadır. Alkol bağımlılığı olan kişi giderek ailesi, çocukları, yakınları ile birlikte geçirdiği zamanı azaltmaktadır. Alkol bağımlısı olan kişi; alkol kullanımı ile yaşadığı sorunları, günlük stresini, bazen farkında bile olmadığı bilinçaltı durumlarını aşmak için alkolü araç olarak kullanmaktadır. Çoğunlukla alkol bağımlısı olan kişinin eşi, çocukları, anne-babası, çalışma arkadaşları sorunu daha çabuk farketmektedir. Bu nedenle tedavi talebi çoğunlukla önce aile üyeleri tarafından gelmektedir. Alkol kullanımı ile ilişkili sorunlar arttıkça ve alkol bağımlısı olan kişi alkol kullanımı ile yaşadığı sorunlar arasında bir bağ kurdukça kendi de tedavi arzusu duymakta ve tedaviye başvurmaktadır. Alkol bağımlılığı tedavisi kişinin arzusu olmadan gerçekleşemeyecek bir tedavi olduğu için, alkol kullanım sorunu olan kişinin bırakma arzusunun olması gereklidir. Bağımlılık tedavisinin en önemli kısmı kişinin sorunlarını aşmakta Alkolü kullandığını kabullenmesi gelmektedir. Alkol bağımlılığı tedavisi bütünsel bir yaklaşım gerektirir. Fiziksel olarak Alkolden arınma-Detoks ve Psikolojik destek tedavisinin mutlaka beraber yapılması gerekir.

Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT Klinik Mikrobiyoloji  Uzmanı 

 


ALKOL BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ
TEDAVİYE HAZIRLIK:
Tedavi kişinin sıkça kullandığı alkol tipi üzerinden yapılır.
İlk tedaviye gelmeden önce yanınızda en çok tükettiğiniz alkol grubu hangisi ise onu getirmeniz gerekmektedir.
Birden fazla çeşitte alkol tüketiyorsanız bu çeşitlerden karıştırarak getirmeniz yeterlidir.
Manyetik alan dengeleme tedavisi öncesi BOL SU İÇMEYE başlamanız önemlidir.
Bu tedavi boyunca da bir detoks işlemi olacağından bol su içmeye en az
3 hafta devam edilmesi gerekmektedir.

TEDAVİ SÜRECİ
Tedavi süreci ve seans sayısı kişinin tükettiği alkol miktarına, bağımlılığın şiddetine göre değişir.
Tedaviler 45. dk sürer.
Kişinin durumuna göre seans sıklığı ayarlanır.
Tedaviniz bittiğinde sizin için Homeopatik bir sprey hazırlanır. (sprey için de hiçbir yan etkisi olmayan, alkol ihtiyacınız olduğu anda kullanabileceğiniz bir sıvıdır. Tedavi aralarında ihtiyaç hissedildiğinde destek olarak kullanılabilir. )
Alkol bağımlılığı çoğunlukla bütünsel tedavi edilmesi gereken bir süreçtir. 2 seanslık detoks sürecinden sonra birçok alkol bağımlılığı olan kişide tedaviye destek olarak Manyetik Alan Dengeleme sistemi ile kişinin psikolojik durumunun da tedavi edilmesi gerekmektedir. Psikolojik destek ve tedaviyi tamamlamak için de haftada 1 ya da 2 kez olan seanslarla kişilerin bu süreci çok kolay atlattığı görülmektedir.

TEDAVİ SONRASI:

Tedavi ile Kişinin tekrar hayatı boyunca alkol almaması amaçlanmaktadır. Ancak buradaki süreç kişi ile de ilişkilidir. Tam olarak kararlı ve tedavi sürecinin hem fiziksel hem de ruhsal, bilinçaltı çalışmaları ile beraber tamamlanabildiği hastalarımızda sonuçlar oldukça güzeldir. Uzun yıllar alkol kullanmış, örneğin bazı hastalarımızda neredeyse 15-16'lı yaşlarda alkol tüketiminin  başladığı, 20-30 yıldır çok yüksek oranlarda ve günlük alkol tüketimleri olmaktadır. Böyle bir kişinin birkaç seansta düzelmesi imkansızdır. Kişinin mutlaka tedavi sürecini gereken şekilde tamamlaması gerekmektedir.

ALKOL BAĞIMLILIĞI

Yasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR. SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi kliniğindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktorunuza danışarak kullanılması gerekmektedir.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."