Hoşgeldiniz,

"Misyonumuz; hastalarımızın daha sağlıklı ve kaliteli bir hayat yaşamasına yardım etmektir."

"Tüm tedavilerimizde amacım hastalarımızda fiziksel ve ruhsal şifa sağlayabilme ve hastalarımızın hayatında olumlu anlamda değişimler yapabilmektir.

22 yıllık bir doktor olarak daha önceki hastane deneyimlerimde, klasik tedavilerin hastalığın zihinsel nedenlerine ve ortaya çıkış sebeplerine erişmek için, yeterli olmadığını farkettim. Kliniğimizde doktorluk mesleğinin, uzmanlığımın öğrettiği bilimsel çalışmalarla, Doğu tıbbının öğrettiği tamamlayıcı tıp yöntemlerini birleştirerek kullanmaya başladım.
Uyguladığım tüm tedavilerde, kişilerde bütünsel olarak tedavi etmek adına birçok tamamlayıcı tıp yöntemi ile ilgili eğitimler aldım. Güncel olarak bir çok farklı tedavi yaklaşımını takip etmek, bütünsel tedavi uygulayabilmek, hem psikolojik hem de yeni tıp uygulamaları ile ilgili tedavi uygulamalarını geliştirmek adına halen eğitimlere devam ediyorum. Öğrendim ki doktorluk mesleğim sadece Tıp Fakültesinde öğretilenlerle sınırlı kalmamak, hergün okumak, hergün üzerine yeni bir bilgi koymayı gerektiriyor.
Kliniğimizde Kilo tedavisi, Bağımlılık (Sigara, Alkol, Şeker) tedavileri, Migren, Ağrı (Fıtıklar, Eklem rahatsızlıkları), Allerji tedavileri, Depresyon, Panik Atak başta olmak üzere birçok hastalığın takip ve tedavisi yapılmaktadır. Takibini yaptığımız birçok hastalık tedavisinde bütüncül bir tedavi yaklaşımı izlenmektedir. Tedavilerde amaç klasik tedavilerin aksine şikayetleri geçici süre azaltmak değil, şikayetin sebibini bulmaya çalışıp iyileşme sağlayabilmektir. İnsan fiziksel, ruhsal, sosyal dengede ise sağlıklıdır. Uyguladığımız Holistik (bütüncül) tedaviler ile hastalıkları Fiziksel ve Ruhsal anlamda iyileştirmek ve önlemeyi amaçlamaktayız.

Böyle bir tedavi yaklaşımı ile batı tıbbında halen tedavisi mümkün olmayan, kişileri ömür boyu ilaç tedavisine mahkum eden hastalıklarda iyileşmeler olabilmesi umut vericidir.
Kişiye özel sağlık ve diyet danışmanlığı hizmeti ile de gün geçtikçe sağlığımızda önemi artan vitamin, mineraller ve besin takviyeleri kullanma danışmanlığı ile sınırlı kalmamakta, kişinin beslenmesinden, günlük hayatına, olumlu zihin yapısında kalabilmesine kadar tüm safhalarda verilen bir danışma ile, sağlıklı ve dinç bir şekilde yaşamı hedeflemektedir.

 

Uzm Dr. Ebru AKÇAKANAT

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı (Akupunktur Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları)

Soru ve yorumlarınızı bize iletin..