ALERJİ TESTLERİ

ALERJİ TESTLERİ

Özellikle alerji hastalarımız, Kronih bir hastalığı olan tüm hastalarımızda vücudunun genel durumunu öğrenmemiz adına önemli bir tanı aracıdır.

VEGA TEST  /  Vega test Expert Plus

Elektro akupunktur prensibi ile çalışan bir test cihazıdır.

Bir cihaz aracılığı ile vücudunuzdaki akupunktur noktaları üzerinden, alerjenlere karşı vücudunuzun verdiği sinyallere göre test yapılır

Vega test Expert Plus, vücudunuz hakkında bilgi toplamak için hızlı, güvenli, ağrısız bir yoldur.

Bu testi:  sizin sağlık sorunlarınızın altta yatan nedenlerini anlamamız ve sağlığınızda kalıcı iyileştirmeler elde etmenize yardımcı olmak için oldukça değerli bir araç olduğunu görüyorum. Vega test ayrıca Elektro Akupunktur olarak da adlandırılır. Vücudun hassas elektromanyetik sistemine erişim noktaları olarak eldeki akupunktur noktalarını kullanır. Oradan, cihaz çeşitli maddelerin test edilmesine yanıt olarak vücudunuzdaki elektromanyetik dalgalanmaları ölçer. 

Vega test Expert Plus yöntemi temel olarak tam bir vücut taraması yapmaktadır. Bu testle: Cihazda bulunan 5000 kadar alerjen madde frekansına vücudunuzun verdiği tepkinin gücü ölçülür. Sonuçlar hücresel düzeyde olan sonuçları göstermektedir. Dolayısı ile kan testlerinde ya da standart tıbbi tanı testlerimizde vücudunuzda oluşmuş olan rahatsızlıklar tespit edilebilirken, Vega test ile hastalıklar, rahatsızlıklar henüz oluşmadan, hücresel düzeyde olan değişiklikler de enerjisel düzeyde tespit edilebilmektedir.

Test ile tespit edilen sonuçlar: nelere karşı alerjiniz olduğunu (yiyecek grupları, polen vb dış etkenler ), Dış-Çevresel  faktörlerden hangilerine karşı reaksiyon gösterdiğinizi, Ağır metal birikiminizi, Bağışıklık sisteminizin genel durumunu, ailesel ya da kazanılmış hastalık risklerinizin olup olmadığını, Vitamin eksikliğinizi, Hormonal  durumunuzu, Enzim eksikliğinizi, Organlarınızın hücresel düzeydeki durumunu gösterebilmektedir.

 

Tam kapsamlı bir vücut analizi cihazıdır.
Test öncesi kişinin enerji taraması yapılır. Organlarının ve vücudunun enerji dağılımı görülür.
Bu test Enerji Tıbbının geldiği son noktada yapılan birçok Batı tıbbi, laboratuvar testleri ile alamayacağımız sonuçları aynı anda görme şansı sağlar.

Test sonucu ile neleri öğrenebiliriz?

Genel sağlık taraması

Vücudunuzun genel enerji taraması, dağılımı

Organlarımızın genel durumu

Bağışıklık sisteminizin durumu

Allerjenler (Polen, hayvan tüyler, tozlar, Akar, Çevresel etkenler)

Kimyasal etkenler, Kozmetik alerjenleri

Ağır metal birikimi

Gıda İntolerans testi

İlaç vb. kimyasal ajanlara karşı allerji ve reaksiyon değerlendirilmesi

Polen, tüy, toz alerjileri

Vitamin, mineral, element gibi kan değerlerimizde eksikler olup olmadığı

Duygusal durumumuz

Vücudunuzdaki asit, alkali durumu

Çakralarınızın enerji durumu görülebilir

Vega test ile Tedavi öncesi ve sonrası tekrar değerlendirmeler yapıldığında tedavinin hastalıklarda sağladığı katkının ve durumun değerlendirilmesi görülebilir. 
Vega test ile eleneksel batı tıbbı yöntemleri ile elde edemeyeceğimiz sonuçları elde etme şansımız bulunmaktadır.

Vücudunuza dokunan gıdaları , allerjenleri, toksin, ağır metal, ilaç vb. maddeleri öğrenerek ve bunları sağlıklı bir şekilde detoks yöntemleri ile temizleyerek sağlığınıza kavuşabilirsiniz.
Test ile vücudumuzda bulunan birçok parametre aynı anda test etmemiz mümkün olmakta.
Tam analiz ile özellikle riskli, ileri dönem hastalıklarla tedavilerde tedavi öncesi ve sonrasını görme , iyileşmeyi ölçebilme şansımız olmakta.
Toksik ve allerjen maddeler kişilerde allerjik reaksiyonlar (Polen, toz, tüy allerjileri), cilt rahatsızlıkları (Egzama, Sedef, Ürtiker vb. ) bağırsak sorunları (Çölyak, Crohn, Ülseratif kolit, Şişkinlik vb.) gibi birçok rahatsızlığa sebep olabilir.
Bunları öğrenmek de hem hastalık tedavisinde yol gösterici olmakta, hem de daha kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlamakta önemlidir.
Aynı zamanda test tüm vücudunuzun detaylı analizini sağlamaktadır. Herhangi bir rahatsızlık için hastalığın içeriden hangi boyutta olduğunu, organların hasar durumunu, kanser vb. hastalıklarla ilgili risk durumunu görebiliriz.
Bu testle vücudumuzda biriken ağır metal değerlendirmesi de yapılabilmektedir. Böylece kronik birçok rahatsızlıkta bize tedavi öncesi ve tedaviyi değerlendirme şansı tanımaktadır.

AĞIR METAL BİRİKMESİ / ZARARLARI
Ağır metaller normalde doğada, yer kabuğunda bulunur. Bunlar sanayi atıkları, endüstriyel işlemler, egsoz, volkanik olaylar, ev temizlik ürünleri, kozmetik-kişisel bakım ürünleri, içme suları boruları, vücuda alınan bazı dolgu vb materyallerle vücuda alınabilir.

En sık insan vücudunda rastlanan ağır metaller: Kurşun, Civa, Kadminyum, Arsenik, Alüminyum, Nikel olup, daha az rastlan çok farklı ağır metal birikimleri de mevcuttur.

Ağır metallerin vücutta birikmesi çok ani gelişen ve fazla miktarda maruz kalınan zehirlenmeler dışında yavaş yavaş gelişmektedir. Birçoğumuzda artık rastlanan ağır metal yükü pek çok etkiye yol açmaktadır. Vücutta biriktiğinde hormonal, fiziksel, zihinsel olarak pek çok sistemimizi etkileyerek zarar verir.

Stress

Depresyon

Psikolojik rahatsızlıklar (Panik atak, Bipolar Bozukluk, Dikkat eksikliği, Dikkat eksikliği Hiper aktivite bozukluğu)

Kronik yorgunluk

Vücutta oluşan halsizlik, uyuşukluk vb şikayetler

Ağrılar

Mide- Bağırsak sorunları

Hormonal sorunlar, Kısırlık, Tiroid hormon bozukluğu vb..

Eklem rahatsızlıkları gibi birçok şikayete yol açabilir.

Tam vücut analiz test yöntemimiz ile : Vücuttaki tüm ağır metal yükleri, toksik durumlar değerlendirilebilir.
Eğer ağır metal yükü bulundu ise: doktor kontrolünde yapılan detoks yöntemleri ile ağır metallerin vücuttan temizlenmesi sağlanabilir.

Yasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR. SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi kliniğindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktorunuza danışarak kullanılması gerekmektedir.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."