GAPS DİYETİ

GAPS DİYETİ

GAPS Diyeti der ki: "Bağırsaklarımız beynimizdir."Biz eğer bağırsak floramızı sağlam tutarsak, yararlı bağırsak bakterilerimizi koruyabilirsek, batı tıbbında tedavisi mümkün olmayan durumlarda bile tedavi ve başarı şansımız vardır.
GAPS diyetini ve tedavisi bulan doktor: Dr. Natasha Campbell-McBride
3 yaşında "Otizm" teşhisi konulan oğlunu tedavi etmek amacı ile " Bağırsak sağlığı" için geliştirdiği beslenmeye dayalı doğal bir tedavi yöntemidir. Çünkü otizmin sebebi; anormal bağırsak florası (Disbiyozis), hasarlı ve geçirgen bağırsak nedeniyle, toksinlerin, ağır metallerin, katkı maddelerinin, iyi sindirilemeyen besinlerin, bağırsak duvarından kana ve kan yoluyla beyne gitmesinin sonucu beynin toksinlenmesidir denilmektedir.
Geçirgen bağırsak sendromu:
Anormal, hasarlı ve geçirgen bağırsak florası ​nedeniyle, iyi sindirilemeyen besinler; bağırsak duvarından kana geçer. Bu durum bağışıklık sisteminin aşırı derecede çalışmasına ve kana geçen sindirimi tamamlanmayan besinlere karşı da antikor üretmesine sebep olur.
GAPS diyeti Tedavisiyle birçok hastalığın kaynağı olan ince bağırsaklardaki geçirgenlik ve bakteri dengesizliği iyileşeceği için; onarım mekanizmaları harekete geçer. Daha önce hasar görmüş miyelinin onarımıyla impuls aktarımının tekrar sağlıklı gerçekleşmesine ve geçici olarak yitirilen fonksiyonların büyük bir bölümünün tekrar geri alınması sağlanmış olur.


GAPS Tedavisi ile iyileşebilen hastalılar:
Otizm, Depresyon, Epilepsi, Bipolar Bozukluk, Anksiyete, Obsesyonlar, Dikkat eksikliği,Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Panik Atak, Yeme bozuklukları, Bağımlılıklar, Uyku Bozuklukları
GAPS Tedavisi ile iyileşebilen veya önlenen Fizyoloji sendromları ve Otoimmün Sistem hastalıkları
Gıda allerjileri, Gıda İntoleransları, Otoimmün Tiroidit (Hashimato), Kronik yorgunluk, Kulak enfeksiyonları, Migren, MS (Multiple Skleroz), Premens Sendromu- Regl sorunları, Romatoid Artrit, Sedef, Allerjiler, Akne, Astım, Çölyak hastalığı, Demans, Diyabet, Egzama, Fibromiyalji, Gelişme geriliği

 

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLERNDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR.SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi kliniğindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.
Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktoruna danışarak kullanılması gerekmektedir
"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz"

Yasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR. SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi kliniğindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktorunuza danışarak kullanılması gerekmektedir.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."