GLUTATYON/ALFA LİPOİK ASİT DESTEĞİ

GLUTATYON/ALFA LİPOİK ASİT DESTEĞİ

Vücudumuz, hücrelerimiz için bilinen en güçlü antioksidandır.

Sağlıklı kalmak, enerjinizi artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın etkilerinden korunmak, bağışıklık işlevi ve kontrolü için glutatyon düzeyleri yüksek tutulmalıdır.

Oksidatif stresin azaltılmasında, redoks dengesinin korunmasında, metabolik detoksifikasyonun arttırılmasında ve bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde önemli bir rol oynar.

Nörodejenerasyon, mitokondriyal disfonksiyon ve hatta kanserle ilişkili olanlar gibi çeşitli kronik, yaşa bağlı hastalıklar, yetersiz veya yetersiz glutatyon seviyeleri ile ilişkilendirilmiştir 

Vücudumuzdaki Glutatyon düzeyinin yükselten yiyecekler olan Brokoli, Brüksel lahanası,Lahana, Karnabahar, Avokado,Şeftali, Karpuz. Tarçın, Kakule, Zerdeçal, Domates, bezelye, sarımsak, soğan, kırmızı biber tüketimini yaparsak bizim için tabi faydalı olacaktır. Ya da glutatyon içeren besin destekleri de kullanılabilir. Ancak vücudumuzdaki Glutatyon seviyesini en etkili yükselten yöntem damardan Glutatyonun alınması, serum tedavisi şeklinde olmaktadır. Ağızdan alınan tabletlerle glutatyonun emilimi düşmektedir. 
Glutatyon tedavisinin kullanım alanları:

Glutatyon ile ilişkili klinik durumlar ve hastalıklar.

 • Yaşlanma ve ilişkili bozukluklar
 • Alzheimer hastalığı
 • Kanser
 • Kronik karaciğer hastalığı
 • Bilişsel bozukluk
 • Kistik fibroz
 • Diyabet, özellikle kontrolsüz diyabet
 • İnsan immün yetmezlik virüsü (HIV) / edinilmiş immün yetmezlik sendromu (AIDS) 
 • Hipertansiyon
 • Hem erkeklerde hem de kadınlarda infertilite
 • Lupus
 • Multipl skleroz
 • Nörodejeneratif hastalıklar 
 • Parkinson hastalığı
 • Tüm kronik inflamatuar hastalıklarda iyileşmeye katkısı büyük
 • Alerjiler
 • Bağışıklığı güçlendirme
 • Kronik yorgunluk tedavisi
 • Ağır metal temizliği
 • Karaciğer, temizleyen çok güçlü bir destek
 • Cilt lezyonlarında tedavi desteği
 • Anti Aging için kullanılan güçlü bir hücre yenileyici

Tedavi için Klinik olarak yararlı olabilecek başka bir biyobelirteç, esasen hücre dışı indirgenmiş glutatyon metabolizmasında rol oynayan ve yükseldiğinde (kadınlarda 9 U / L'nin üstünde ve erkeklerde 14-20 U / L'nin üstünde) serum γ-glutamiltransferazdır (GGT). “normal” referans aralıkları içinde glutatyon tükenmesini gösterebilir ve kronik hastalık riski ile ilişkili olabilir. Bu değerlerin üzerindeki değerlerde tedavi gerekliliği vardır diyebiliriz. 

ALFA LİPOİK ASİT DESTEĞİ:

ALFA LİPOİK ASİT PEK ÇOK HASTALIKTAN KORUR
Hücrelerde bulunan ve vücuda enerji üretilmesini sağlayan yağ asidi alfa lipoik asidin de çok önemlidir.
"Alfa lipoik asidin faydaları için şunları söyleyebilirim; kansere karşı koruyucudur. Diyabet tedavisine yardımcı olur. Enflamasyonla savaşır. Yağ yakımına yardımcı olarak kilo verme sürecine olumlu katkılar sağlar. Görme sağlığını iyileştirir. Karaciğer sağlığına destek olur. Migreni tedavi edebilir. Beyin sağlığını destekler ve cilt sağlığını artırır."
Özellikle yağda eriyebilen bir antioksidan olduğu için beyine geçebilen, beyindeki ağır metalleri temizleyebilen tek antioksidandır.

Yeniasır gazatesinde bu konudaki haberimiz:

SERUM OLARAK UYGULANDIĞINDA BİRBİRİNİN ETKİNLİĞİNİ ARTIRIYOR
Glutatyonun karaciğeri, alfa lipoik asidin de beyni temizlediğini dile getiren Dr. Akçakanat, sözlerini şöyle sürdürdü: "GGT değeri, karaciğerin toksin yükünü gösteren bir karaciğer enzimi. Bu değer, özellikle alkol kullanan, toksin yükü çok fazla olan ya da bir şekilde karaciğeri toksinlerden dolayı yorulmuş olan kişilerde yüksek. Biz glutatyon tedavisinde GGT seviyesinin hızla düştüğünü ve karaciğerin rahatladığını, vücudun dengelendiğini görüyoruz. Glutatyon hem karaciğeri hem de vücudumuzdaki ağır metalleri, toksinleri temizlerken; alfa lipoik asit de yağda eriyen bir antioksidan olduğu için beyne geçip burayı toksik maddelerden, ağır metallerden arındırıyor. Bu, özellikle ileri yaşlarda oluşabilecek Alzheimer, Parkinson gibi hastalıkların önlenmesi açısından çok önemli. Glutatyon ve alfa lipoik asit serum olarak uygulandığında birbirinin etkinliğini artırıyor. Kişilerin günlük enerjileri artıyor, yorgunluk kalmıyor, bağışıklık sistemi güçlü tutuluyor, anti-aging hücresel düzeyde yenilenme sağlıyor ve en önemlisi vücudumuzun toksin yükü düzeltiliyor. Özellikle son dönemde koronavirüsten ve çeşitli enfeksiyon etkenlerinden dolayı bağışıklığını güçlü tutmak isteyenlere glutatyon ve alfa lipoik asit desteğini son derece güvenle önerebilirim."

https://www.yeniasir.com.tr/saglik/2021/09/14/uzm-dr-ebru-akcakanat-glutatyon-ve-alfa-lipoik-asit-vucudun-en-degerli-koruyuculari

 

Kaynak: A Review of Dietary (Phyto)Nutrients for Glutathione Support Deanna M. Minich1,* and Benjamin I. Brown2  Nutrients. 2019 Sep; 11(9): 2073. Published online 2019 Sep 3. doi: 10.3390/nu11092073

Yasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR. SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi kliniğindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktorunuza danışarak kullanılması gerekmektedir.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."