KİLOLARINIZDAN KURTULABİLİRSİNİZ

KİLOLARINIZDAN KURTULABİLİRSİNİZ

Şişmanlık (Obezite) günümüzde; değişen beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşamla ortaya çıkan en büyük sorunlardan biridir. "İdeal kilonun üzerinde olma durumu" olarak tanımlanan obezite, beraberinde pek çok sağlık problemini de beraberinde taşır. Psikolojik sorunların yanısıra pek çok fiziksel rahatsızlığa da sebeb olabileceğinden acil olarak önlem alınması gereken bir sağlık sorunudur.
Kilo sorunu olan herkes kilo vermek ister ancak bunu tek başına başarabilmek sanıldığı kadar kolay değildir.
Bu nedenle eğer Obezite sorununuz uzun zamandır aşamadığınız, günlük aktivitelerinizi ve psikolojinizi etkileyen şiddette ise kilo vermeyi mutlaka doktor kontrolünde yapmalısınız!


KLİNİĞİMİZDE KİLO KONTROLÜNDE
Kliniğimizde Kilo Tedavisinde Temel olarak farklı 5 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden kişi için en uygun olanı seçilerek tedavi planı çıkarılır.
1)Akupunktur Tedavisi

2)Diyet düzenlemesi

3)Kan değerlerinizin analizi

4)Karbonhidrat ve şeker bağımlılığı olan hastalarda silme programı

5)Zihinsel olarak zorlanan kişilerde bazı enerji çalışmaları ile (Hipnoz vb.. ) uyum sağlanması kolaylaştırılabilir.

Gereken hastalarda Enerji Çalışmaları beraberinde uygulanarak tedavi etkinliği arttırılır. Her hastalıkta olduğu gibi kilo fazlalığında da zihinsel faktörler etkilidir. Kişilere enerji çalışmalarında tespit edilen zihinsel çalışmalar da tedavi ile beraber tavsiye edilir.

Uygulanan tüm bu yöntemler ile kilo verme son derece kolay ve açlık hissetmeden, aç kalmadan BİR DAHA GERİ ALMAMAK ÜZERE KİLO VERME amaçlanmaktadır. Ancak kişinin tedavi planına gerektiği kadar uymaması, koruma programını yapmaması, tekrar eski beslenme alışkanlıklarına dönmesi durumunda tekrar kilo alınabileceği de unutulmamalıdır. Kliniğimizde tekrar kilo alınmasının önüne geçmek için bir beslenme alışkanlığı edinilmesini sağlamaya çalışıyoruz.
Kliniğimize başvuran kişilerde de Obezite ile ilgili tüm muayeneler yapılır.
Obezitenin altında yatan hormonal, psikolojik, genetik vb.. farklı sebepler olabilir. Bunların incelenmesinin ardından kişinin durumuna göre uygulanan tedavi ve beslenme planı ile birlikte kilo verme daha kolay sağlanacaktır

 

AKUPUNKTUR TEDAVİSİ
Kişinin tedavisine ve altta yatan başka hastalık durumuna göre Kulak Akupunkturu ve Vücut Akupunktur beraber yapılmaktadır.

Akupunktur tedavisi kilo vermek için etkili bir tedavi yöntemidir.
Kulak ve vücut akupunkturu beraber uygulanarak: tüm vücudunuz için faydası olacak bir tedavi almış olacaksınız.
Amacımız sadece iştahınızı kesip kilo kontrolü değil Akupunktur tedavisi ile tüm vücudunuz için de diğer rahatsızlıklarınıza da faydası olacak bir tedavi yapmaktır.
Kişiye özel Akupunktur uygulaması özel steril şartlarda ve tek kullanımlık iğneler ile yapılır.

Akupunktur'un kilo verirken size sağlayacağı yararlar şunlardır;
Akupunktur, her şeyden önce sindirim sisteminizin daha düzenli çalışmasını sağlayarak midenizde ekşime yanma veya hazımsızlık varsa bunları giderir
Uyguladığım temel tedavi vücudun bozulmuş dengesini düzeltmek ve denge sağlamaktır. Bu tedavi de sizin kilo sorunu dışında olan başka sorunlarınızda da düzelme yaratır. Yaşamınızda halen var olan ve böyle ciddi bir davranış değişikliği sırasında oluşacak olan stresi giderir, kendinizi her zaman olduğundan daha sakin ve rahat hissedersiniz. Bu da size bazı davranışlarınızı yeniden gözden geçirip değiştirebilmeniz için imkan verecektir.
Akupunktur, bu süreçte doğal olarak aldığınız gıda miktarı düşeceğinden beklenen açlık duygusu, mide kazıntısı ve halsizlik şikayetlerini giderir.
Doktor kontrolünde ve vücudunuza en uygun şekilde kolayca kilo vermenizi sağlayacaktır.

Akupunktur bu problemleri giderirken hastanın yapacağı; muayenesine göre belirlenen sıklıkta akupunktur tedavisine düzenli gitmek ve hekiminin önerilerine uyarak sağlıklı bir şekilde zayıflamak olacaktır.

BESLENME PLANI

Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın hastaların ortak korkusu ve karşılaştıkları durum tedavi bittikten sonra verilen kiloların tekrar hızlı bir şekilde alınmasıdır.
Kliniğimizde ilk seansta yaptığımız testimiz ile bir diyet oluşturulacaktır. Ayrıca her seansta yapılan diyet değerlendirmesi ve danışmanlığı ile amacımız size ömür boyu bir beslenme alışkanlığı oluşturmaktır.

Bu test kişilerin kilo verme sürecini kalıcı olarak yapmak gerekmesi ile ilgili duyulan ihtiyaçtan dolayı Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından geliştirilmiş özel bir testtir. Bu teste göre de size bir diyet hazırlanır.
- -Bu diyetle beraber tedavi süreciniz boyunca size Diyet Danışmanlığı da yapılır

Yeni beslenme alışkanlığını kazanmanız da artık kilolarınızdan ömür boyu, geri almamak üzere kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bu yöntemlerle ayda 4-6 kilo arası kilo verilmesi idealdir.
Morbid obes dediğimiz (çok fazla kilosu olan VKI (Vücut Kitle İndeksi) 30 ve üzeri olan kişilerde ilk aylarda daha fazla kilo kaybı olabilmektedır.

KLİNİĞİMİZDE AMACIMIZ HASTALARIMIZIN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE, UZUN VADELİ OLARAK KİLO VERMELERİNİ SAĞLAMAKTIR. KİLO VERME; UYGULANAN TEDAVİ YÖNTEMLERİ, METABOLİZMA HIZLANDIRMA, BAĞIMLILIK TEDAVİSİ İLE BERABER YAPILAN DİYET DANIŞMANLIĞI, YENİ BESLENME ALIŞKANLIKLARININ YAPILMASI İLE SAĞLANMAKTADIR.

KARBONHİDRAT/ŞEKER BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ
Bağımlılık hissettiğiniz gıdaların vücudunuzdan silinmesi yapılmaktadır. Özellikle karbonhidrat, şeker vb.. gıdalarda bağımlılık düzeyinde alışkanlığı olan kişilerde uygulanmaktadır.

Hangi Gıdalar....

Hamurişleri: Tedavi unlu gıdalar üzerinden kullanıldığında hem vücudun bu gıdaya karşı isteği azalmakta, hem bu gıdanın yarattığı birçok sağlık probleminde düzelme olmaktadır. Bu yüzden de unlu gıdalar üzerinden yapılan reterapileri halsizlikten, psikolojik problemlere... migren ve geçmeyen baş ağrılarından, kronik bağırsak problemlerine...birçok sağlık probleminde belirgin düzelme yaratmaktadır.. Seanslarının hem kişilerin hamur işlerine düşkünlüğünü ve iştahı azalttığını hem de gluten intoleransının yarattığı problemlerin çözümünü sağlayarak metabolizmaya destek verdiğini söyleyebiliriz.

Şekerli gıdalar - Tatlılar: Sigara ya da diğer uyuşturuculara çok benzer bir şekilde bağımlılık yaratır. Bu "düşkün olma" , "çok yeme" "çok sevme" hali bu terapiler ile giderilebilir. Şekerin kendisinin metabolizmayı bozduğunu, insülin dengesini değiştirdiğini ve insülin dengesizliğinin vücudun enerjiyi depolama eğilimini arttırdığını biliyoruz. Hamurişleri ve şeker içeren gıdalar üzerinden yapılan terapi bu gıdaların alımını "otomatik" olarak azaltmaktadır. Bu tedaviyi alan kişilerin eskiden yaşadıkları şeker düşmelerini artık yaşamıyor olduğu gerçeği terapilerin yarattığı enerjetik dengelemenin sonuçlarından sadece birisidir.

Çikolata: Çikolata bağımlılığı bu terapilerle giderilebilir.
Çok şekerli meyvalar: "Çok sevme" ya da "düşkün olma" hali de bu terapiler ile giderilebilir.
Tuz: Çok tuz kullananlar için, terapiler diğer gıdalarla birlikte tuz üzerinden de yapılır ve kişilerin tuza "düşkün olma" hali giderilebilir.
Kahve: Terapiler kahve alımının otomatik olarak azalmasını sağlar.
İnek sütü ürünleri: Gluten içeren gıdalarla birlikte ikinci büyük intolerans gurubudur. Sebebi ise her kişinin çocukluk çağından itibaren her gün inek sütü içeren gıdalardan herhangi birisini kullanıyor olmasıdır. Aynı gluten gibi birçok hastalığın zemininde olan gizli sebeptir. Bu terapiler inek sütü içeren gıdalar üzerinden kullanıldığında (gluten'e benzer şekilde) birçok sağlık probleminde düzelme olabilmektedir.
Diğer gıdalar: Kişinin fazla kullandığı ve fazla düşkün olduğu her türlü "problemli" gıda için kullanılabilir.


ŞEHİR DIŞINDA OLAN HASTALARIMIZ İÇİN DE ÇÖZÜM VAR!

1)Karbonhidrat/Şeker bağımlılığı tedavisi ile bağımlılık hissettiğiniz gıdaların vücudunuzdan silinmesi yapılabilir.

2) Kişiye Özel TAM VÜCUT analizi ile Besin ve Diyet Planlaması yapılması

3) Kan değerleri ve vücudun iç dengesinin incelenir. Gerekli tedaviler ve beslenme destekleri ile de kişi tedavilere gelemese kilo kontrolünün devamı sağlanabilir. 

Bu yöntemlerle ayda 4-6 kilo arası kilo verilmesi idealdir.
Morbid obes dediğimiz (çok fazla kilosu olan VKI (Vücut Kitle İndeksi) 30 ve üzeri olan kişilerde ilk aylarda daha fazla kilo kaybı olmaktadır.

Daha Güncel Duyurularımız ve yazılarımızla ilgili bilgi almak için facebook sayfamızı takip edebilirsiniz!

https://www.facebook.com/ebruakcakanat

Yasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR. SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi kliniğindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktorunuza danışarak kullanılması gerekmektedir.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."